Byli jsme a budem...

2014-09-04 STS Svojkovice Brod VI.

1. listopadu 2014 v 22:40 | Honza |  Kronika
Usnesením veleorgánu byl pro letošní rok určen větší časový rozsah pravidelné akce. Jako obvykle jsme cestovali vlakem, který nás dovezl přímo do Varnsdorfského pivovaru Kocour.


Zde jsme se stylově ubytovali v kupé odstavených lůžkových vozů a pak se věnovali degustaci místní i přespolní produkce - za mě nic moc a byl bych upřednostnil, dobře chlazené a ošetřené plzeňské, ale z důvodu poznání jsem věnoval dva dny zjišťování zda mi tento mok nakonec nezachutná. Nestalo se a to vrhlo poněkud šedavý stín na jinak docela vydařenou akci, protože výrobky tohoto pivovaru nás provázely po celou cestu...
Sobotní ráno jsme se odlepili ze základny a provedli zrychlený přesun do Jiřetína pod Jedlovou - pamatujete na to dávno, na první partie mariáše, na první lahve vína, na honičky ve sněhu. Mariáš a víno mě těší dosud, ale neběhal bych už. Kousek nad místetm, kde jsme byli tenkrát ubytováni se nachází občerstvovna U Zvonku. Skvostný budvar a dokonalá kuchyně, budiž všem doporučeno.


Odtud jsem s mírným náskokem, který mi byl udělen pro chatrné zdraví vystoupal na vrchol Jedlové. Zbytek výpravy mě cestou nedohonil a dokonce jsem na ně ještě nějakou dobu čekal, tak to s tou chatrností zatím není tak zlé. Restaurant tam nahoře byl vpodstatě prachmizerný a setrvali jsem tam pouze z důvodu vysílení a nabírání nového elánu. Naším skutečným cílem bylo to, co zbylo, z hradu Tolštejn. Zdejší personál nám naprosto vynahradil přestálé utrpení a v tomto místě jsme se cítili skutečně navýsost spokojeně.


Nedělní ráno nás našlo na cestě na nádraží a zde se naše skupia rozdělila na dvě. Já patřil k té, která tímto celou záležitost ukončila a odjela zpět domů..., ale ještě předtím:


KONEČNĚ PLZEŇ ve zdejší nádražní restauraci.

Tak s Bohem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama